Türk Askerine Hain Saldırı

15249 izlenme 21 Aralık 2016
Reklamlar
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve 120'nci gününe giren 'Fırat Kalkanı Harekatı' ile desteklenen Özgür Suriye Ordusu mensuplarının ilerlemeye çalıştığı El Bab yakınlarındaki Türk askerlerinin konuşlu olduğu hastane bölgesinde terör örgütü DEAŞ militanlarınca saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada çok sayıda DEAŞ teröristi etkisiz hale getirilirken, saldırıda 4 asker şehit oldu, 15 asker yaralandı.

Çatışmanın sürdüğü bildiriliyor.

TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab ve civarında sürmekte olan çatışmalar esnasında, Özgür Suriye Ordusu birliklerine destek veren TSK unsurlarımızdan 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız maalesef yaralanmıştır. Yaralılar süratle hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ağır yaralı arkadaşımızın hayati tehlikesi yüksektir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK personeline ve yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

TSK'nın açıklamasının ardından ağır yaralı asker de kurtarılamayarak şehit düştü. Yaralı asker sayısı da 15'e yükseldi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sevgiliye Acımasız şaka Atatürk'e Hakaret Eden Gelin Adayı Kanalın Telefonlarını Kilitledi! Emniyet Müdürlüğü'ne Bombalı Saldırı 9 Şehidimiz Var !! Geri Geri Giderken Duran Arabaya Çarpan Şoför